نصب آسانسور با متد 2022 و آموزش گام به گام نصب و راه اندازی آسانسور مجله خبری سئو

بسیاری از ساختمانهای تجاری و اداری قدیمی نیز فاقد آسانسور هستند و این موضوع موجب ایجاد خستگی و اتلاف وقت در رفت و آمد می شود. انتخاب مکان مناسب برای نصب آسانسور علاوه بر کاربردی بودن آن موجب زیبایی بصری نیز خواهد شد. آسانسور مناسب برای بالکن چه ویژگی هایی دارد؟ اینکه چه تعداد افراد با آسانسور در ساختمان بالا و پایین می روند، کدام ساعت در طول روز، استفاده بیشتری از آسانسور می شود و آیا امکان نصب آسانسور اختصاصی در ساختمان وجود دارد یا خیر، مواردی هستند که هنگام خرید آسانسور اهمیت دارند.

برای نصب ریل آسانسور، می بایست آموزشات کامل را به همراه تیم های حرفه ای نصب آسانسور ببینید و بتوانید نصب ریل ها را بیاموزید و از این کار بسیار خوب کسب در آمد نمایید. جالب است بدانید که کابین آسانسور، اگر با قیمت مناسب تری ساخته شود، هزینه نصب آسانسور نیز کاهش می یابد و افراد با قیمت مناسب تری می توانند آسانسور را خریداری نمایند. در اسانسور هیدرولیک جابجایی کابین آسانسور فقط توسط جک بالابر خاصی انجام می شود که از نوع جک و موتور هیدرولیک (روغنی) می باشد. معمولا همه افراد در نگاه اول، لقمه ریل آسانسور را به دلیل کوچک بودن قطعات آن، قطعهای کم اهمیت میدانند. موارد ذکر شده در بالا ویژگی های کلی که به شرکت فروش و نصب آسانسور مرتبط است را بیان می کرد.

در چنین شرایطی اتصالات دچار مشکل شده و مسیر جریان الکتریکی کوتاه تر از حد استاندارد می شود. نیرو در این مدل موتورها مستقیم و بدون دخالت گیربکس به کابین منتقل میشود و برای نرم ترشدن حرکت کابین از مدار الکتریکی و رگلاتور سرعت حرکت موتور کنترل میشود. در این نوع کارگذاری جک، وزنه تعادل بخشی از این نیروی لازم را تامین نموده و بهره وری سیستم افزایش مییابد.در انواع آسانسور هیدرولیک کششی هوپاد لیفت، جرم وزنه تعادل، در حدود دو سوم جرم کابین خالی درنظرگرفته میشود. برای اجرای این روش لازم است تا در زیر دستگاه یک حفره برای کار گذاشتن جک تامین شود.

پیش از بررسی انواع آسانسور هیدرولیکی، لازم است شرح خلاصه ای درباره این نوع آسانسور داده شود. انواع آسانسورهای هیدرولیک با جک کششی رواج کمتری دارند و در کاربردهای خاص مورد استفاده قرار می گیرند. در مواردی که در حفر چاه برای نصب جک محدودیت وجود داشته باشد یا طول تراول زیاد باشد از جک های چند مرحله ای استفاده می گردد.

اتاق موتورخانه آسانسور بر حسب ابعاد و نقشه اجرایی انجام میشود و رعایت ابعاد و اندازههایی مانند حداقل فضای باز در جلوی تابلوهای کنترل آسانسور، حداقل معبر برای عبور از کنار تجهیزات ثابت، حداقل معبر برای عبور از کنار تجهیزات در حال چرخش و حداقل ارتفاع موتور خانه در نواحی تردد باید در نظر گرفته شود. امروزه کاربرد آسانسور در صنعت ساختوساز زیاد شده است و طبق قوانین استاندارد جهانی تمامی ساختمانها موظف به راه اندازی آسانسور هستند. این آسانسور فاقد موتورخانه میباشد زیرا موتور و تابلو فرمان آسانسور در کابین قرار میگیرد همچنین این آسانسورها هیچ محدودیتی از لحاظ ارتفاع ندارد و هزینه تعمیر و نصب این آسانسورها بسیار پایینتر از آسانسورهای مدرن و هیدرولیکی میباشد. اگر آسانسور به صورت منظم بازرسی شود، هرگونه مشکل در سیم بکسل میتواند تشخیص و اصلاح شود. اگر آسانسور به صورت منظم بازرسی شود، هرگونه مشکل در سیم بکسل میتواند تشخیص داده شود و در نتیجه اصلاح آسانسور متالیفت شود. این نوع آسانسورها همان طور که از نامشان پیداست اساس حرکتی آنها در خلا انجام میگیرد و معمولا در ارتفاعات کم و مکانهای لوکس و کم تردد مورد استفاده قرار میگیرد و در حال حاضر فیمت آنها نسبت به دیگر آسانسورها بالاتر و نصب آنها در هر جایی مقرون به صرفه نیست.

شرکت مهندسی تدبیر آسانبر آریا

از طرفی در صورت وجود تعمیرکار در انتهای چاهک آسانسور ، دچار صدمه و آسیب نمی گردد. آسانسور مدولار باید در خارج از محل ساخته شده و پس از آن به عنوان یک قطعه واحد نصب شود. با توجه به این که نصب و راه اندازی آسانسور، کاری کاملاً تخصصی است، پیشنهاد می شود در این زمینه از افرادی که دارای دانش، تجربه و مهارت کافی می باشند کمک بگیرید. گفته می شود برای جلوگیری از اضافه بار بهتر است ابعاد کابین آسانسور محدود گردد. نوع تزئینات نیز بستگی دارد در این باره مهم است ساخت کابین است و در آسانسور هیدرولیکی. اگر قصد خرید و نصب آسانسور یا پله برقی دارید و تمایل به دریافت اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید می توانید با کارشناسان مجموعه ما در ارتباط باشید و سوالات تخصصی خود در زمینه آسانسور و پله برقی را از آن ها بپرسید.

تعمیر و سرویس آسانسور در کرج به آن دسته از فعالیت هایی می گویند که با هدف افزایش طول عمر آسانسور و همچنین سایر دستگاه ها و قطعات در آن انجام پنل آسانسور متالیفت میگیرد. اما در گروه دوم اختلافات بیار ریشه دار تر و عمیق تر است و به همین علت محل قرار گیری آسانسور باید بخشی از مشاعات یا بخشی از داخل واحد را به آن اختصاص داده شود و در این صورت با مخالفت های جدی از سوی برخی ساکنین روبرو می شوید. همچنین شما می توانید از مشاوره رایگان حضوری ما با متخصصین این کار استفاده کنید. آسانسورهایی که در نمای خارجی ساختمان نصب می شوند، به صورت ایستاده و عمودی به بالکن یا تراس، راهروها و انباری ساختمان دسترسی مستقیم دارند. اگر ساختمان در حال احداث باشد و دسترسی دقیق به ابعاد مورد نیاز چاهک میسر نیست، نقشههای زیر لازم است.

  • زمانی که نصب آسانسور به طور کامل توسط مهندسان و افراد متخصص به پایان رسید، کارشناسانی از طرف شرکتهای بازرسی استاندارد به ساختمان شما اعزام می شوند و آسانسور را به طور کامل مورد بازرسی و بررسی قرار می دهند.
  • نصب آسانسورهای هیدرولیکی در ساختمان، کاری نیست که شخصاً خودتان بتوانید آن را انجام دهید!
  • البته در برخی موارد ممکن است از شاخص L برای کلاس ها استفاده شود که در این مورد مخفف Level است و به صورت L1، L2، L3 و … نشان داده می شود اما در اکثر موارد و معمولاً شاخص L به معنای همان لابی است.
  • سیم بکسل کابلی فیبری یا فولادی میباشد که برای تعلیق کابین و وزنه تعادل در آسانسور ها استفاده می شوند.
  • در سالهای ۱۹۵۰ آسانسور هیدرولیکی روغنی تقریباً همزمان در آلمان و ایالات متحدهی آمریکا به صنعت آسانسورسازی راه پیدا کردد و بلافاصله توانست به محبوبیت دست یابد.

سرویسکار باید قبل از روشن کردن آسانسور سری ایمنی را به مدار برگرداند تا از بروز حادثه جلوگیری کند. سری استپ آسانسور چه وظیفهای را برعهده دارد؟ بعضی از کارگاهها بعد از اتمام پروژه به دلیل در تنگنا قرارگرفتن اسانسور کارگاهی یا تاور کرین خود مجبورند برای دمونتاژ دستگاه خود هزینه های هنگفتی را متحمل شوند ، کرین یاب آمادگی دارد در این موارد خاص به مدیران ومهندسان پروژه مشاوره وکمک نماید . چون کابین یک قسمت متحرک در سیستم آسانسور است ، برق توسط کابل های ویژه ای به آن متصل می گردد که به آن تراول کابل گویند . در این مواقع که کابین آسانسور از نوع گرد و یا بیضی می باشد با توجه به اینکه شیشه کابین نیز از نوع تخت خارج خواهد شد، بنابراین تست آونگی شیشه به کار رفته در دیواره کابین با ارائه تاییدیه های (سرتیفیکت های) مربوط به شیشه توسط کارشناس استاندارد بررسی خواهد شد. جهت تعمیر آسانسور و ساخت آن، یک تیم حرفه ای متشکل از مهندسین خبره و متخصصان کاربلد گرد هم آمدند تا بهترین خدمات را به مشتریان گرامی ارائه کنند.

آسانسورهای کششی معمولا کاهش مصرف انرژی را دارند و این موضوع مربوط به استفاده از وزنه تعادل کابین است.اما همانطور که مشخص است آسانسور های هیدرولیکی نیاز به فشار و هل دادن کابین برای حرکت آن را دارند و در نتیجه انرژی بیشتری می خواهد. همانگونه که در قبل نیز اشارهای کوتاه شد، دو گونهی اصلی در آسانسور های کششی به نامهای Geared و Gearless وجود دارد. بالابر کارگاهی ثابت به دو نوع نوار دنده ای و وینچی تقسیم می شود که نوع نواردنده ای آن ایمن تر است. این نوع سرعت خیلی بالایی دارد و وزن آن هم سبک است و همین وزن پایین کمک کرده تا آسانسور مغناطیسی با شتاب حرکت کند.

هنگامی که تمام تستها با موفقیت به پایان رسید، آسانسور آماده استفاده خواهد بود. اگر آسانسور به صورت منظم بازرسی شود، هرگونه مشکل در سیم بکسل میتواند تشخیص داده شود و در نتیجه اصلاح شود. لذا تا زمانی که سرعت آسانسور استاندارد و مطابق با سرعت اسمی آن است، حرکت پاندول ها به صورت نرمال بوده، اما زمانی که سرعت بیش تر از سرعت اسمی شود، تواتر حرکت اهرم ها زیاد شده و باعث پرتاب اهرم ها به سمت بیرون و قفل شدن کابین خواهد شد.

معنی  دکمه L  در آسانسور

نصب آسانسور با متد 2022 و آموزش گام به گام نصب و راه اندازی آسانسور مجله خبری سئو